Банер
Банер
Loading...

Це згуртовує громаду

18 серпня починаються рекордні Дні «Дня» на Вінниччині!

 «Глибинка – поняття не територіальне, а ментальне», - ці слова директора агрофірми «Ольгопіль», депутата Вінницької облради і давнього друга «Дня» Павла Каленича часто згадуються на шпальтах нашої газети. А сказав він їх у далекому 2007 році, коли фотовиставка «Дня» вперше приїхала до Чечельника, райцентру у Вінницькій області. Там 18 серпня Дні «Дня» розпочнуться вже вшосте. Після тижня у Чечельнику кращі світлини з XVIII Міжнародного фотоконкурсу «Дня» покажуть в селі Ольгопіль.

Між іншим, так наша фотовиставка поб’є рекорд – вперше за 18 років існування вона побуває протягом року в 11 містах. Загалом за рік її змогли побачити близько 40 тисяч відвідувачів у Києві, Сумах, Прилуках, Дніпрі, Слов’янську, Маріуполі, Львові, Луцьку, Ізмаїлі, і от Чечельник з Ольгополем стануть завершальними пунктами цих мандрів.

«Такі події, як фотовиставка «Дня», підвищують духовний і культурний рівень сільського населення, чого я і прагну як керівник господарства і депутат облради. Бо сьогоднішня політика по відношенню до села, на мій погляд, не зовсім зрозуміла, - говорить Павло Каленич, який і запросив нас на Вінниччину. – Такі заходи піднімають планку територіальної громади. Це згуртовує людей. Адже громадян треба привчати до культури – того, що сьогодні у суспільстві розбалансовано».

Нагадаємо, що Павло Каленич давно підтримує і сам фотоконкурс «Дня». Власне, на XVIII Міжнародному фотоконкурсі саме агрофірма «Ольгопіль» вручала Гран-прі – Олексію Фурману за серію «Подолання». «Хтось повинен такі події підтримувати. І якщо не я – то хто? – розмірковує Павло Євгенович. – Якби я не поважав газету «День» і цей захід, я б цього не робив. Я підтримую тільки те, що мені подобається і що йде від душі». 

Якщо у містах зараз – затишшя, жителі мегаполісів рятуються від спеки по відпустках, то у селі, навпаки, гаряча пора. «Жнива закінчились, зараз саме в агрофірмі трохи легший період. Але все одно триває підготовка ґрунту – готуємось до врожаю наступного року. Також готуємось до збирання пізніх культур: кукурудзи, сої, соняшника, цукрових буряків. Люди починають картоплю копати. У селі більшість людей відпочиває взимку», - ділиться директор агрофірми «Ольгопіль».

Втім, і культурне життя іде. Павло Каленич розповів, що з 15 по 17 вересня в Ольгополі проходитиме міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Русалка Дністрова». Також у ці дні в місцевому парку відкриють скульптурну композицію «Тарас і Катерина», що зображує Кобзаря та головну героїню його знаменитої поеми. «Ми любимо такі події, - акцентує Павло Каленич. – Сьогодні село потребує нестандартних рішень. Ми робимо все, щоб сільська ментальність була прогресивною. Щоб село розвивалось. Приїдете – побачите».

Ми справді заінтриговані. У попередній раз Дні «Дня» у Чечельнику та Ольгополі проходили у 2015 році, тож цікаво дізнатись, як вони змінились за цей час. Про побачене обов’язково розповімо на шпальтах газети. І запрошуємо усіх на урочисте відкриття XVIII Міжнародної фотовиставки «Дня» у Чечельницькому районному будинку культури (вул. Героїв Майдану, 29) – 18 серпня о 14:00. Після цього відбудеться зустріч з головним редактором газети Ларисою Івшиною та нашими авторами. Крім цього, школам Чечельницького району передадуть інтелектуальні набори – хіт Бібліотеки «Дня» книжку «Сестра моя, Софія…» і передплату на газету. Тож цього року на Вінниччині буде хороший культурний урожай!

 

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер