Банер
Банер
Loading...

Лікарням Вінниці найбільше не вистачає медикаментів

  Такий висновок зробили фахівці Інституту аналітики та адвокації у рамках Всеукраїнської кампанії протидії неформальним платежам у закладах охорони здоров’я, яку реалізовували у Вінниці разом з ГО «Філософія Серця».

  Загалом аналітики проаналізували 18 лікарень, на території яких збирають благодійні внески. Сумарно фонди для медзакладів зібрали з пацієнтів більше 15 мільйонів гривень.

  Ці кошти раніше було взагалі неможливо відстежити, відтак виникав корупційний ризик їх цільового використання. Однак така можливість ще й досі лишається, оскільки звітність про зібрані на території кожної окремої лікарні кошти фонду-монополіста у Вінниці не зручна і не достатньо відкрита. – запевняє голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига. – Важливим результатом нашої кампанії стало прийняття документів на рівні міста і області, які зобов’язують фонди і лікарні прозоро звітувати. Нам це дає можливість проаналізувати на що витрачаються благодійні внески.

  Ще у 2014 році аналітики провели дослідження, відповідно до якого 86% мешканців Вінниці хочуть знати, куди йдуть сплачені ними гроші. Відтепер це можливо. Виявляється, найбільше медзакладам Вінниці не вистачає медикаментів. За кошти вінничан їх передали лікарням на суму майже 7 мільйонів гривень.

(інфографіка:  УЗАГАЛЬНЕНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПОЖЕРТВ 18 ЛІКАРНЯМИ)

  Щоправда, кожен заклад охорони здоров’я отримав різне від благодійних фондів.

  Наприклад, Міській клінічній лікарні №1 від благодійного фонду дісталися послуги та ремонти на суму 126 тисяч гривень. ЦПМСД №2 потребував у 2016 році господарчих товарів на більше, аніж 180 тисяч гривень. – продовжує Олександр Ткаченко. – А в обласну дитячу закупили медикаменти на 1,2 мільйони гривень. За незначні суми докупляли лікарням і продукти харчування.

  Повну версію аналітичного звіту, зробленого за підтримки МФ «Відродження», можна переглянути тут. А з 2018 року аналогічне звітування можна буде побачити у кожній лікарні міста, адже 25 липня в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала наказ «Про здійснення заходів з контролю за надходженням і використанням благодійних пожертв у закладах охорони здоров'я».

  Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер