Банер
Банер
Loading...

Журналісти Вінниччини створили виставку патріотичних картин

Художні роботи 10-ти вінницьких медійників на тему «Патріотизм очима журналістів» можна побачити з 21 по 27 серпня 2017 року на першому поверсі адмінбудівлі Вінницької облдержадміністрації та облРади по вулиці Соборна 70. Професійних художників серед представників преси не має, але їх картини маслом вийшли чуттєві і «з підтекстом» - промовиста ілюстрація сформованого за 26-ть років незалежності України почуття патріотизму у молоді.  

Оригінальні картини може придбати кожен бажаючий, надавши можливість журналістам реалізувати власні бажання – дехто хоче купити фотоапарат, хтось має сплатити кредит за ноутбук, є бажаючі допомогти соціально вразливим дітям та підтримати іншу людину, яка опинилась у скрутних обставинах.

Медійники розповіли про свої картини і надали телефони для контактів. 


Юлія Короцінська, представник ГО «Вінницька обласна громадська організація «Агенція журналістських розслідувань», картина «Третє око четвертої влади» (тел. 067-146-72-54):

-       Моя картина має декілька підтекстів. Кольорами вона нагадує прапор України – синє небо і жовті соняшники – поєднання, миле серцю кожного українця. Соняшник - рослина, що відроджується, завдяки щедрому на врожай насінню, і тому вона асоціюється у мене із українцями: багатогранними, талановитими, які можуть багато зробити як для себе, так і для інших, і власне, для країни. У центрі соняшникового поля – фотоапарат, як символ журналістики і вміння фіксувати важливі життєві моменти, проводити самоаналіз, трансформуватись. Саме так я уявляю патріотизм.


Олена Суходоєва, волонтер ГО «СПІНОЗА», картина «Подоляночка» (тел. 067 463 27 00):

-       На картині – молода дівчина на велосипеді – символ молодої країни. Вона заряджає енергією, додає сил, надихає на творчість. У дівчини непропорційно довгі ніжки, які пройшли довгий шлях. Велосипед теж комічний, із квадратними колесами, щоб показати силу і бажання розвитку. Така собі сучасна гумористична алегорія реалізації наших прагнень. Натхненням до картини стала моя 6-річна донечка – моє сонечко і щастя, мій позитивчик. Сподіваюсь, робота знайде мецената.


Зорина Гаджук, журналіст першого радіо вінницької громади (www.ngoradio.org), картина «Україна в мені» (тел. 063 885 67 18):  

-       Патріотизм – поняття осмислене, тому на моїй картині зображена людина, в голові якої – карта України. Кольори насичені, превалює синій, фіолетовий. Передати свої відчуття на полотно мені не було складно, бо, певна, більшість міркує саме так: ми думаємо про державу, хочемо кращого майбутнього у ній.


Олександр Титко, студент ВДПУ, волонтер ГО «СПІНОЗА», картина «Патріотизм – це ми» (тел. 096 543 10 99):

-       Патріотизм – це ми: люди різних професій. Будь-хто може стати учасником цієї картини – вчитель, лікар, балерина, військовий, бізнесмен… Меценат, який придбає картину, може і себе домалювати. Саме ми формуємо державу, у якій живемо.


Альона Шпичка, студентка ВДПУ, стажер газети «ВІННИЧЧИНА», картина  «Вірність»  (тел. 097 934 26 52):

-       Персонажі на моїй роботі – герої серіалу «Гра Престолів» за книгою Джорджа Мартіна «Пісня льоду і полум’я» - представники родини Старків. Їх оберегом був лютововк – віддана і горда тварина. Вибір картини, звісно, і тренд, і мої асоціації сьогоднішнього буття країни, що живе у стані військової агресії. Адже навіть у скрутний час ми повинні залишатись вірними своїм принципам і знайти свій шлях. 


Тетяна Довгань, журналіст телеканалу «Доба», картина «Квітка» (тел. 096 682 87 64):

-       Рідна земля народжує фантастичні квіти – людей, неповторних за своїм внутрішнім світом. Плекаючи любов до мови, історії, традицій, ми стаємо сильнішими перед світом. На моє переконання, ситуація на Сході країни була спровокована саме багаторічною відсутністю уваги до виховання у людей гідності, самоідентифікації себе, як представників нації. Квітка – це символ, це те, що ми вирощуємо у своєму серці - її коріння проростає у руки, що живлять силою.  


Катерина Мацієнко, журналіст сайту http://i-vin.info, картина «Дорога», (тел: 063 230 92 66):

- Олія – зручний матеріал для творчості. Вона ніби сама за тебе створює текстуру, об’єм малюнка, «оживаючи» під пензлем. Фарби змінюють свої відтінки, висихаючи, і - картина «грає». На моїй картині – дорога. Це мій погляд на патріотизм, символ повернення до витоків. Легко бути патріотом за кордоном. Звісно, не хочу нікого образити, але вважаю, що патріот  той, хто народився і живе у своїй країні. Дорога на картині веде до майбутнього, до сходу сонця, початку нового. Малюючи, я відпочиваю, набираюсь енергії, оскільки робота журналіста дуже напружена: доводиться обробляти великий обсяг інформації, працюючи із людьми.


Микита Панасенко, журналіст газети «RIA», сайту «20 хвилин», картина «Спокута», (тел. 073 047 68 79):

-       Вирішив зобразити корупціонера, який отримав вищу міру покарання за зловживання владою – 12 років. Його засудив чесний суд. Вважаю проявом патріотизму, коли не дають і не беруть хабарів. Усі хабарники мають сидіти за гратами, незалежно від статусу і зв’язків у високих кабінетах.


Тетяна Щербатюк, журналіст cайту vlasno.info, картина «Вершниця, що мчить у мрію», (тел. 097 451 70 31):

-       Моє бачення патріотизму – вершниця на коні: сильна, волелюбна, цілеспрямована. Вона мчить галопом уперед, не відчуваючи страху і сумнівів. Експресія руху відчувається навіть у повороті її голови, погляді. Кінь – синього кольору – символ мудрості, мужності, інтелекту, відданості, спокійної міці, впевненої сили. Українського козака завжди зображали на коні, а я вирішила створити жіночий образ. Творчий проект став для мене відкриттям талантів: я вмію малювати, до того ж, лівою рукою! Наносити пензлем фарбу на полотно – це такий релакс!


Наталія Журбенко, журналіст, сайт spinoza.in.ua, картина «Крісло», (тел. 096 565 35 31):

-       Кожен може віртуально присісти на крісло, зображене на картині, і висловити власне бачення патріотизму в країні. Навіть слоган до картини є: «Хто не сяде, той – москаль!». Отож і спинка крісла символічна - у формі тризуба, обвитого бузком. Свободу слова гарантує нам Конституція і ми, журналісти, як ніхто, усвідомлюємо вагу і «вартість» слова, особливо, коли йдеться про нашу державу Україна. Патріотизм у моєму баченні – це коли вивчення української мови буде світовою модою, коли працювати у рідній країні стане грошовитіше, ніж за кордоном, коли іноземці прагнутимуть народжувати своїх дітей в Україні…  

Втілити «патріотизм» на холсті представникам вынницьких редакцый допомагали художниці студії «АкВарель» Валерія Савицька і Тетяна Кошелевська.

Проект, який реалізує громадська організація «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА», відбувається за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. Виставку картин журналістів до Дня незалежності України допомогли оформити працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею. 

 

 

 


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер