Банер
Банер
Loading...

Медійників Вінниччини нагородили за висвітлення децентралізації у ЗМІ

   22 серпня у Вінниці відбулась урочиста церемонія нагородження переможців першого обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади».   Ініціатива, яку підтримали депутати Вінницької обласної Ради, належить народному депутату-вінничанину Сергію Кудлаєнку. Допомогу в організації та проведенні конкурсу надала Рада Європи в рамках Програми « Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

  «Рада Європи – це організація, створена в 1949 році, ще з 1998 року пропонувала Україні широкомасштабну реформу місцевого самоврядування. Мені приємно відзначити, що сьогодні ця реформа не тільки розпочалася, але її темпи в Україні швидші, ніж у Європі. Відбувається зміна свідомості людей, зміна світосприйняття, і цій зміні сприяєте ви, журналісти», – підкреслив у вітальному слові до переможців конкурсу представник Ради Європи, менеджер Програми «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Андрій Гук.

  На конкурс були подані 107 робіт від  59 журналістів з різних засобів масової інформації. На сьогодні, Вінниччина лідирує серед областей України, що реалізували такий проект, за кількістю учасників  та рівнем охоплення ЗМІ, з яких 69% склали медіа ресурси приватної форми власності. Це говорить про високий рівень відповідальності і зацікавленості  журналістів та керівників ЗМІ у висвітленні реформи місцевого самоврядування. Третина поданих на конкурс  матеріалів стосувалась актуальної теми -  об’єднання територіальних громад, інвестиції та успішні практики місцевого самоврядування посіли друге місце за популярністю,  цікавими та пізнавальними виявились і матеріали  з питань співробітництва територіальних громад, фінансової децентралізації та зарубіжного досвіду розбудови  місцевого самоврядування.

  32 журналісти отримали премії та спеціальні відзнаки від організаторів конкурсу. Переможців привітали, вручили нагороди і спеціальні відзнаки голова обласної Ради Анатолій Олійник, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, депутати обласної Ради – Геннадій Мазур і Лариса Білозір, а також  керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Вінниччини Віктор Вікалюк.

  Перші премії здобули: Тетяна Довгань, журналіст телеканалу « ДОБА»  за цикл відеопрограм з реформи місцевого самоврядування на Вінниччині, Сергій Маламура, журналіст інформаційного ресурсу «Вінниця ОК» за публікацію «Об’єднання громад боятися – на децентралізацію не йти: що бентежить вінницьких самоврядців», та Оксана Гайсин – журналіст газети «Тростянецькі вісті» м.Тростянець Вінницької області за цикл статей про досвід, який сільські голови Тростянецького району переймали у своїх колег з інших областей.

  Спеціальною відзнакою народного депутата України Сергія Кудлаєнка нагороджені Володимир Басюк – журналіст сайту «Вінниця дейлі», Ірина Вдовиченко – журналістка радіокомпанії «Місто над Бугом» та Олексій Керман – журналіст всеукраїнської телерадіокомпанії «Україна».

  «Роботи, представлені на конкурс, продемонстрували обізнаність, зацікавленість та небайдужість медійників Вінничини до демократичних змін в країні. На мою думку, особливої відзнаки заслуговують радіо медійники, адже це найбільш доступний ресурс у невеликих віддалених населених пунктах та інтернет ресурси - як сучасні ЗМІ, що активно залучають молодь до участі в розбудові держави. Жодна реформа не може бути успішною без комунікації із суспільством,  відтак – ми повинні забезпечити інформаційну базу для демократичних змін в Україні і головна роль у цій справі відводиться професійним українським ЗМІ», - зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат Сергій Кудлаєнко.   


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер