Банер
Банер
Loading...

Пріоритетні Законопроекти для забезпечення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади


9 лютого 2017 року Парламент ухвалив Законопроект 4772 щодо добровільного приєдання територіальних громад.

Законопроект спростив процедуру створення об’єднаних територіальних громад, а також запровадив механізм приєднання громад до вже створених ОТГ. Станом на 14.11.2017 свторено 614 об’єднаних територіальних громад. Додатково ЦВК призначили вибори до 51 ОТГ, вибори до яких відбудуться 24.12.2017 року.

Законопроект №4773 є другою частиною ухваленого Закону №4772, який вносить зміни до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення фінансування громад, які визнані рішенням Уряду спроможними територіальними громадами.

Без ухвалення даного Законопроекту більшість спроможних громад, вибори до яких відбулися 30.04.2017 р. та 29.10.2017 р. – не зможуть отримати прямих міжбюджетних відносин.

Законопроект також дозволить обласним державним адміністраціям та обласним радам розробити та затвердити перспективні плани формування спроможних територіальних громад у межах областей. Припинеться практика постійного внесення змін до перспективних планів відповідно до фактиного формування об’єднаних територіальних громад.

Законопроект підтримується Урядом, Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертами та громадянським суспільством.

 

Реєстраційний Законопроект №6466 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення»

 

Ухваленим Законом №4772 щодо добровільного приєдання територіальних громад передбачено, що громади можуть приєднуватися за спрощеною процедурою та без проведення виборів на всій територій до спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад потенційними адміністративними центрами першочергово є міста обласного значення (які є апріорі найбільш спроможними територіальними громадами).

У такому випадку необхідно створити однакову правову рамку щодо приєднання за спрощеною процедурою територіальних громад до спроможних громад – міст обласного значення.

Законопроект №6466 надає можливість територіальним громадам приєднуватися до міст обласного значення без првоедення перших виборів на всій території.

Законопроект підтримується Урядом, Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертами та громадянським суспільством.


Ухвалення Законопроекту очікуються 187 міст обласного значення.

 

Реєстраційний Законопроект №6403 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної документації»

 

 

Не врегульовано питання розробки документації з просторового планування для об’єднаних територіальних громад, до складу яких входять різні населені пункти (є ОТГ, до яких входять 50 населених пунктів). На сьогодні об’єднані територіальні громади не можуть розробляти та затверджувати єдину містобудівну документації для всієї території громад.

Законопроект забезпечує об’єднані територіальні громади єдиною документацією із просторового планування - план об’єднаної територіальної громади. Також розширює повноваження об’єднаних територіальних громад щодо регулювання забудови територій, та створює механізм врахування громадських інтересів при розробленні та затвердженні містобудівної документації.

Законопроект підтримується Урядом, Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертами та громадянським суспільством.

 


 


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер