Банер
Банер
Loading...

Встановлення «розумного» освітлення дозволить зменшити на 9 тис. грн витрати на утримання однієї багатоповерхівки

  Ладижин, Вінницька обл., 12 грудня 2017

В цьому переконалися мешканці будинку № 25 в Ладижині. Завдяки гранту від ДТЕК актив будинку встановив біля кожного з 12-ти під’їздів Led-світильники, які вмикаються та вимикаються фотодатчиками. Не забули і про сходові клітини.  Сучасні світильники реагують на рух у під’їзді і вмикаються лише за потреби. Автори проекту кажуть, що після модернізації системи освітлення, економія на кожному із 74-х світильників складе до 20 кВт*год на рік, що за нинішніми цінами становить близько 9 тисяч гривень. Загальний розмір гранту, який компанія ДТЕК спрямувала в реалізацію проекту, становить 76,5 тис. грн.

Валентина, мешканка будинку №25 каже, що з під’їзним освітленням проблеми виникли близько 10 років тому. Адже, через пошкодження покрівель під’їзних піддашків, заглиблення для плафонів після дощу перетворювалися на бурхливі потоки. Звісно жодна електропроводка витримати таке навантаження не здатна, тому і під’їзне освітлення не функціонувало. Щоб якось покращити ситуацію,  мешканці одного з під’їздів навіть розмістили на своєму піддашку Led-прожектор. Щоправда почали надходити скарги від мешканців сусіднього будинку – мовляв, світло дуже яскраве. То ж довелося замінювати світильник на менш потужний.

 Наразі питання з освітленням будинку вирішене. Куратор проекту – депутат Ладижинської міської ради, керівник Департаменту з сервісів ДТЕК Ладижинська ТЕС Віктор Піча каже, що головною метою було об’єднати зусилля жителів для вирішення цієї проблеми. Проте реалізувати все коштом одного міні-гранту не вдалося б, тому ініціативна група розробила ще один проект для отримання фінансування від ДТЕК. Запитувана сума (39 тисяч гривень) була виділена компанією ДТЕК в рамках реалізації проектів соціально-економічного розвитку територій діяльності компанії у Вінницькій області.

  Тепер мешканці будинку  у темний час доби відчувають себе комфортніше. А активісти сподіваються ще й на зменшення витрат в платіжках за утримання будинку, адже для цього були використані найкращі сучасні технології.

  «Щоб зменшити споживання електроенергії ми замінили світильники у під’їздах на світлодіодні з датчиками руху, а світильники над входом до під’їздів – на світлодіодні з фотодатчиками, що вмикаються в темний час доби», – розповідає учасник ініціативної групи,  майстер ЦТОіПУ ДТЕК Ладижинська ТЕС Владислав Бондарчук.

  Мешканці 25-го будинку новим світлом задоволені. Щоправда, є побоювання випадків вандалізму. Адже у місті вже було зафіксовано кілька подібних ситуацій. Проте місцеві пенсіонери обіцяють щодня пильно нести «вахту» під під’їздом, щоб не дати поживи злодіям.

Довідка

  ДТЕК Енерго – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. Генеральний директор ДТЕК Енерго – Дмитро Сахарук.

  У портфель активів у вуглевидобутку, теплової енергетиці і дистрибуції входять 16 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,5 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

 ДТЕК – стратегічний холдинг, що розвиває чотири напрямки бізнесу в енергетичній галузі. На підприємствах компанії працюють 75 тис. осіб. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тімченко.

   Підприємства ДТЕК ведуть видобуток вугілля і природного газу, виробляють електроенергію на станціях теплової та відновлюваної енергетики, постачають тепло і електроенергію кінцевим споживачам і надають енергосервісні послуги. Безпосереднє управління виробничими підприємствами в кожному з напрямків бізнесу здійснюють 4 операційні компанії – ДТЕК Енерго, ДТЕК ВДЕ, ДТЕК Нафтогаз і ДТЕК ЕСКО.

  Виробничі показники ДТЕК за 2016 рік: видобуток вугілля становив 31,3 млн тонн, видобуток природного газу - 1,6 млрд куб. метрів, виробництво (відпустк) електроенергії – 40,1 млрд кВт∙год, з яких 608,4 млн кВт∙год. забезпечила Ботієвська вітрова електростанція; передача електроенергії мережами – 45,8 млрд кВт∙год.

  Входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, акціонером якої є Рінат Ахметов.

  Додаткова інформація: www.dtek.com

Дізнатися, які проекти соціального партнерства реалізуються в містах діяльності підприємств ДТЕК, і отримати детальний звіт про статус їх виконання ви можете на сайті www.spp-dtek.com.ua.


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер