Банер
Банер
Loading...

Журналісти Вінниччини представили підсумки 2017 року у картинах

  Представники вінницьких медіа представили 2017 рік у картинах.   Десять художніх робіт місцевих журналістів, студентів та блогерів за проектом «Патріотизм очима журналістів - 2» громадської організації «Фундація журналістів із інвалідністю та порушеннями функцій опорно-рухового апарату «СПІНОЗА» розміщувались у виставковій залі другого поверху Вінницького обласного художнього музею з 10 по 17 грудня 2017 року.

  Зокрема, Олена Бучацька, радник голови Вінницької обласної державної адміністрації назвала свою картину «Любов окрилює» і прокоментувала її так: «…Цією роботою хотілося передати мир, добро та любов. Здається, людству зараз цього дуже не вистачає. Напередодні новорічних різдвяних свят, хочеться попросити у Бога послати усім нам, таких янголів добра, які принесуть в Україну мир, спокій та стабільність. Зичу аби під час феєричної новорічної казки до кожної родини Бог послав такого янгола, який подарує любов, що окрилить. А ще – кожній родині принесе щастя та радість…». Картину авторка не продає.

  Блогер-початківець стажерка ГО "СПІНОЗА" Олена Даришина назвала свою картину «Маки» і прокоментувала її так: «…Дівчина. Юна. Чиста. Увесь світ перед нею - як це макове поле! І вона, така відкрита та щира, довірливо ступає по своїй землі у майбутнє – світле, як блакить неба, що перед нею… Ідея картини: майбутнє країни за юними щирими серцями…» Свою картину авторка не продає.

  Екс головний редактор обласної газети «Вінниччина» Любов Добринська назвала свою картину «Україна – це Фенікс» і прокоментувала її так: «Україна на моїй картині представлена у вигляді міфічного птаха – Фенікса, що відроджується. Вірю, що наша країна має потужну енергетику і, як той птах, відродиться з новітньою історією… Все ж таки Україні не вистачає динамічності, трошки «хижості» чи потужної сили, а не лише лагідності, покірливості і тому Фенікс – більш влучне втілення…». Картина авторки продається, вона надала свій номер телефону для обговорення вартості свого художнього твору (097) 519-46-28. За словами журналістки, виручені кошти вона витратить на того, хто цього потребуватиме.  

  Свій твір студентка ДонНУ стажерка ГО "СПІНОЗА" Анна Іванова назвала «Всеперемагаюча любов» і прокоментувала її так: «…Моя картина уособлює все те, що довелося пережити людям, яких спіткала війна, розлука та страх за себе і своє мабутнє. Я сама з Донецької області, тож, тема нашої виставки для мене дуже важлива. В моєму розумінні – патріотизм – це те, що в першу чергу людина повинна відчувати всередині себе. Він не повинен бути показним, рекламним. Він повинен бути щирим. І в першу чергу, він повинен виражатися у вчинках і любові до всього того, що нас оточує. В розумінні та співчутті до людей… Вірю, що наша любов і невичерпна історія переможуть будь-які перешкоди та негаразди…».

Картину авторка не продає, проте люб’язно надала свій номер телефону для спілкування (067) 141-30-89.

  Студентка ДонНУ, стажерка ГО "СПІНОЗА" Анастасія Костишина назвала свою авторську картину «Кожному своє» і прокоментувала її так: «…Патріотизм у дрібницях, у крихтах нашого життя. Він живе у посмішці, в обіймах, погляді. Для мене патріотизм – це сім’я, союз абсолютно різних людей, які утворюють гармонію в собі та навколо себе… Дві постаті, які мають власну думку щодо патріотизму, без «наукових кліше», лише почуття та емоції…». Картину вона продає, телефонувати пропонує за номером (068) 210-65-37.

  Антоніна Мніх, власний кореспондент Українського національного агентства «Укрінформ» у Вінницькій області назвала свій твір «У світле майбутнє J», запропонувавши телефонувати за контактним номером телефоном ГО «СПІНОЗА» (096) 565-35-31, щоб обміняти свій художній твір на пляшку віски. Свої творіння журналістка прокоментувала так: «… Виникли алюзії з казкою і персонажем твору Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» - Солохою. Там народ вірив у чудеса, надприродні здібності українців. Працюючи над образом, я вирішила відобразити нашу євроінтеграцію, як один із найбільших здобутків країни за рік, що минає. Мій образ Солохи втілює загадковість, здатність долати перепони і надприродні здібності жінки. Вона у мене пишна, щоб «запасів» її організму вистачило для високого польоту та долання шляху у Європу і, водночас, досить приваблива, аби її там прийняли з відкритими обіймами…».

  Тетяна Мишковська, членкиня ГО «СПІНОЗА», намалювала картину «Крим – наш!» і прокоментувала її так: «Патріотично вважати: «Крим – наш!». Своєрідною емблемою Південного берега Криму є архітектурна «перлина» півострову – замок «Ластівчине гніздо». Старовинну будівлю я зобразила на яскраво-жовтому фоні, вона ніби гріється у сонячних променях, а у підніжжя гори б’ються сині морські хвилі. Поєднання кольорів - як у нашого українського прапора. Просто і зрозуміло серцю кожного українця...» Картина авторки продається – звертатись за номером телефону (073) 681-81-81.

  Готова подарувати свою картину «Погляд» речник Управління патрульної поліції у місті Вінниця Тетяна Фіщук. Своє полотно вона прокоментувала так: …Головна «героїня» - українка: світловолоса, тендітна, з блакитними очима. На її обличчі немає посмішки, вона засмучена через негаразди країни. Щодень вона про щось хвилюється, можливо, чекає на когось, сподіваючись на добре…Україна сьогодні, на жаль, збентежена непередбачуваністю подій, неврегульованістю життя, невідомістю майбутнього...». Номер телефону авторки картини (098) 749-04-60.

  «Мелодія душі» називається картина журналістки Олени Шмигельської. Вона не продає своєї картини, даруючи її своїй доньці. Коментує свій твір авторка так: «…Патріотизм – це, в першу чергу, віра. Віра в те, що ти робиш, в ту країну, де ти живеш, людей, які є поруч, в дітей… і впевненість у тому, що тут є твоє коріння, на якому ти стоїш і тримаєшся… Головна героїня моєї картини – Україна, якій на сьогодні 26 років, витончена, милозвучна, гарна дівчина, яка трішки стомилась, але це не означає, що вона зупинилась. Вона ніби взяла «паузу», щоб вдихнути нового повітря, сил, набрати повні груди віри і впевнено піти далі з тими, хто поруч…».

  «Надія – є» - це картина позаштатного кореспондента щоденної всеукраїнської газети «День» Олесі Шуткевич. «…Головний символ - листочок, який залишився на дереві один, він ніби остання надія людей. Намагалась передати відчуття українців, які нині масово емігрують закордон, мають низькі зарплати, але високі тарифи й ціни… Майбутнє покаже, чи обірветься цей листок, як остання надія, чи залишиться: невпевненість у завтрашньому дні – головна ідея роботи…», - розповідає про свою роботу журналістка, що на час проекту спробувала себе у ролі художниці. Вона готова продати свою картину і витратити кошти на благодійність. Її номер телефону - (067) 318-57-27.

  Як розповіли працівники художнього музею, відвідувачів виставки було небагато, але їх зацікавили роботи учасників проекту. Колег «по перу і мікрофону» нині пенсіонер і, як він сам стверджує, незалежний журналіст Юрій Сікорський відзначив: «Виставка лише підтвердила мою давню думку, що справжній журналіст - талановитий у всьому, бо має широкий кругозор завдяки обізнаності у багатьох сферах життя».

  А вченому секретарю ВОХМ Олександрі Білостенній особливо сподобались картини «Фенікс» і «Маки» своєю чуттєвістю і глибиною.

  Виставку відвідали не лише вінничани, а й гості з інших міст України, зокрема, Дніпропетровська, Києва. 

  Слід додати, що професійних художників серед представників преси не було, більшість з них вперше взяли у руки пензлики, але картини маслом вийшли потужні - промовисто ілюструючи думки суспільства «очима журналістів» - людей, що формують інформаційний простір країни.

  Оригінальні картини учасникам проекту допомогли створити художниці Валерія Савицька і Тетяна Кошелевська у художній студії «АкВарель». Проект реалізовано за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер