Банер
Банер
Loading...

У Вінниці депутати всіх рівнів та експерти обговорювали питання статусу депутатів місцевих рад

  У Вінниці, за ініціативи Комітету Верховної Ради з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування,  відбулось засідання круглого столу «Законодавче регулювання у сферах локальної демократії та правового статусу депутатів місцевих рад : поточний стан та перспективи удосконалення» .

В обговоренні взяли участь народний депутат Сергій Кудлаєнко, народний депутат Олена Бойко, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької міської ради Сергій Моргунов, заступник голови Віннницької облдержадміністрації Олександр Крученюк, представники місцевих рад області всіх рівнів, керівники та експерти проектів ПРООН, USAID, Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», науковці, а також депутати місцевих рад та громадські експерти з областей України.

Як повідомили представники Комітету, практика застосування положень чинного закону «Про статус депутатів місцевих рад», що був прийнятий ще у 2012 році, останнім часом свідчить про наявність численних прогалин та колізій в законодавчій регламентації питань статусу депутатів місцевих рад, організації їх роботи, взаємовідносин з виборцями.

«Внаслідок неврегульованих питань діяльності депутатів місцевих рад, практично не працює механізм відкликання депутата за народною ініціативою, не забезпечено представництво на належному рівні інтересів виборців, не чітко визначено регламент звітності, взаємовідносин із громадами, гарантії депутатської діяльності  та ряд інших питань. Процес розробки законодавчих норм триває, але він не може бути зосереджений тільки у стінах парламенту. Комітетом заплановано проведення низки зустрічей на місцях і сьогодні, у Вінниці,  ми  обговорюємо пропозиції всіх учасників процесу», - зазначив народний депутат, Сергій Кудлаєнко.

«Реформа місцевого самоврядування вже дала свої результати, але ми повинні пам’ятати, що децентралізація дає не тільки можливості, а й наділяє відповідальністю. Виборча система – це база місцевого самоврядування, яке має відображати представництво на всіх округах, а у нас з  54-х округів 10 – не мають свого депутата,  ці питання потебують уваги законодавців. На часі і зменшення кількості депутатів, і у ВР, і на місцях. Справа не в тому, щоб район мав 50 осіб -депутатів, а в представництві та довірі людей», - зауважив Сергій Моргунов, мер Вінниці.

Під час дискусії обговорювались питання імперативного мандату, посилення відповідальності через звітність депутатів, процедуру відкликання , права депутата на подання  позову до суду, суміщення посад, а також повноважень рад усіх рівнів.

За словами народного депутата Олени Бойко,  необхідно приділити увагу і новоствореним ОТГ та закрити шлях до зловживань  через незаконні рішення та неврегульовані  процедурні питаня статутів громад.

«Локальна демократія – це відкритість місцевих рад до суспільства. Вінниця показує гарні результати – є можливість подачі петиції, проведення громадських слухань,  є навіть громадська експертиза, далеко не в кожній області є такі здобутки, тому потрібно  створювати механізми  участі громади у прийнятті рішень на законодавчому рівні», - зазначив Максим Лациба, керівник проекту USAID «Громадяни в дії», Український незалежний центр політичних досліджень.

«Децентралізацію в Україні підтримують відповідні проекти ЄС, але це суверенне питання, ми можемо тільки радити, тож головною порадою для  української влади на даному етапі є підійти ближче до людей, почути їх», - наголосив Джонатан Мерфі,  консультант з парламентського розвитку ПРООН.

На завершення круглого столу,  учасники отримали відповіді на запитання від експертів та  сформували свої  пропозиції до нової редакції ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер