Банер
Банер
Loading...

ІІ міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN

 8-10 червня 2018 року

Палац Потоцьких, м. Тульчин Вінницької області

 Десятки тисяч українців 8-10 червня стануть глядачами ІІ міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018, який пройде на території «подільського Версалю» - Палацу Потоцьких у Тульчині.

Як і минулого року вхід на фестиваль буде безкоштовним для всіх.

А завдяки розширенню до трьох днів проведення глядачі побачать ще більше оперних шедеврів світу.

√ Вперше на фестивалі буде представлена не тільки класична опера та грандіозний мюзикл, ексклюзивне право на виконання якого організатори вже отримали у авторів.

√ Цього року жанрове розмаїття поповнить дитяча опера, захоплюючий балет, а також популярна рок-опера.

√ Загалом на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 виступлять більше 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомих диригенти: Оксана Линів (Австрія - Україна), Тарас Криса (США), Юрій Ярко (Україна) та Володимир Сивохіп (Україна).

√ Вперше на фестивалі замість традиційних театральних декорацій будуть застосовані вражаючі уяву 3D-декорації, спеціально створені для кожної з опер.

√ А доповненням яскравих нічних програм, які розпочинатимуться по завершенні вечірніх концертів, стане 3D-меппінг-шоу.

- Диригента Оксану Линів, що стала першою жінкою, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац, піднявшись на високий щабель, здавалось би, чоловічої професії, та багато інших знаних імен, за якими стоять і світове визнання, і по-справжньому легендарні історії, побачать глядачі нашого цьогорічного фестивалю, - відкриває секрети програми режисер-постановник OPERAFEST TULCHYN, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. – Одразу по завершенні фестивалю-2017 ми почали готуватися до наступного. За цей час із арт-директором Іриною Френкель ми відвідали всі найгучніші постановки Києва, Львова, Одеси, Харкова та багатьох європейських міст. Свій вибір зупинили на найкращих і всіма улюблених оперних шедеврах, живе виконання яких подарує глядачам максимум насолоди. Зокрема, як і мріяли наприкінці минулого фестивалю, цьогоріч глядачі почують і побачать одну з найкращих опер Вольфганга Амадея Моцарта «Дон Жуан».

- Минулого року фестиваль OPERAFEST TULCHYN взяв надзвичайно високу планку і цього року ми плануємо її не тільки закріпити, а й перевершити, - відзначає арт-директор фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Якщо минулого року наш open air фестиваль відвідали понад 18 тисяч глядачів, то цього року очікуємо вдвічі більше відвідувачів. Крім цікавої концертної програми та численних мистецьких локацій: «Opera Light», живописні експозиції «Opera Art» та «Opera Folk», селфі-зони «Opera Stars», які користуються неабияким попитом у глядачів - величезну увагу наш оргкомітет приділяє забезпеченню максимального комфорту всім гостям фестивалю. Будуть нові цікаві зони для відпочинку, ексклюзивне оперне меню від наших кулінарних партнерів, а також спеціально розроблені нові туристичні маршрути та захоплюючі екскурсії. А щоби наші закордонні артисти могли з комфортом добратися до Вінниці, а потім – і до Тульчина, ми розпочали співпрацю із «МАУ». Міжнародні авіалінії України стали генеральним перевізником нашого фестивалю.

Запланований у рамках OPERAFEST TULCHYN-2018 також Форум з культурно-економічного планування, на якому світові культурні експерти та організатори найуспішніших фестивалів та мистецьких проектів будуть ділитися своїм безцінним досвідом із головами об’єднаних територіальних громад та міськими головами малих міст України.

Як відомо, перший міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN був визнаний міністром культури України Євгеном Нищуком як найбільш вдалий мистецький стартап України 2017 року.

Цінно, що фестиваль отримав визнання і від професійного мистецького кола. Перший OPERAFEST TULCHYN названий Національною музичною академією імені П.І.Чайковського кращим фестивалем України, непересічною і вражаючою подією за кількома параметрами: і у відродженні любові до оперного жанру в «широких народних масах», і в привертанні уваги до світової перлини класичної архітектури – Палацу Потоцьких, і в поверненні Тульчину слави культурно-мистецької столиці Поділля. 

За підсумками минулого року OPERAFEST TULCHYN-2017 також очолив ТОП культурних подій року за версіями більшості незалежних ЗМІ Вінниччини та України.

Зокрема, національне інформаційне агентство «УКРІНФОРМ» назвало OPERAFEST TULCHYN найяскравішою подією 2017-го року, якою може пишатися Вінниччина, а всеукраїнська щоденна газета «День» присудила спеціальний приз – Корону! – «мамі» фестивалю Ірині Френкель за культурну революцію, якою для України став перший оперний open air фестиваль.

Приємно, що у нову історію OPERAFEST TULCHYN-2018 вступає із незмінними партнерами та підтримкою обласної влади.

8-10 червня фестиваль пройде за ініціативи голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія.

Головний організатор - Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля.

Генеральний партнер OPERAFEST TULCHYN-2018 – агроіндустріальний  холдинг «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ».

Агро індустріальний холдинг «Миронівський хлібопродукт» - компанія, яка приділяє значну увагу суспільно важливим, корисним проектам, що ведуть до покращення рівня життя як окремих громад, так і країни загалом. Опера фест Тульчин привертає увагу усієї світової оперної спільноти та прихильників мистецтва до міста Тульчин Вінницької області, сприяє розвитку туризму, підвищує цінність історико – культурного надбання регіону. Миронівський хлібопродукт вже вдруге підтримує проведення фестивалю. У 2017 році у фестиваль вклали понад 1 мільйон гривен. Загалом інвестиції у соціальну сферу з боку МХП склали понад 110 000 000  гривен, зокрема на культурні та спортивні заходи понад 10 мільйонів гривен. Тульчинський район є пріоритетним для МХП і компанія буде дуже активно долучатись до яскравих проектів.

Меценат фестивалю – Герой України Юрій Косюк.

Фестиваль пройде за підтримки народного депутата України Миколи Кучера та депутата Вінницької обласної ради Лариси Білозір.

- Ми з радістю підтримували і підтримуємо фестиваль OPERAFEST TULCHYN, адже такі надзвичайні мистецькі проекти – це нове висококультурне європейське майбутнє України, - переконаний народний депутат України Микола Кучер. - Фестиваль OPERAFEST TULCHYN має велику просвітницьку місію, яка презентує нашу державу, українське оперне мистецтво, наші вітчизняні таланти. Це хороше продовження та систематизація відродження українських традицій.

- OPERAFEST TULCHYN - це ще один крок до розвитку сучасної європейської України, формування нашої національної позиції та сприйняття нас у світі, як талановитої і культурно багатої нації. Крім того, це чудовий шанс відновити легендарний Палац Потоцьких та додати його до переліку туристичних перлин нашої країни, - відзначає депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір. – Для мене особисто також є дуже важливою поява дитячого компоненту на фестивалі. Ми маємо виховувати наших діточок на кращих мистецьких зразках та долучати їх до високих культурних надбань. Ми маємо створити передумови для виховання креативного покоління українців, які сформують єдиний культурний простір нашої держави.

Як зміниться Тульчин?

Приїхавши на OPERAFEST TULCHYN 8-10 червня, глядачі побачать оновлене місто.

Ще до початку фестивалю Тульчин чекає мистецьке перетворення, яке буде втілене в рамках окремого проекту – «Леонтович Арт-Квартал».

Ініційований Тульчинською об’єднаною територіальною громадою та співорганізатором – «Лабораторією актуальної творчості», саме цей проект став переможцем відкритого конкурсу Міністерства культури України «Малі міста – великі враження».

Проект «Леонтович Арт-Квартал» буде втілений за рахунок виграних коштів від Міністерства культури України і передбачає створення унікального мистецького середовища у Тульчині.

Проект складається з п’яти креативних складових, над створенням яких більше 40 художників з України, Польщі, Чехії та інших країн будуть працювати з 15 квітня по 30 травня.

 

За ці 45 днів у Тульчині з’являться:

10 вражаючих муралів із зображеннями найвідоміших оперних театрів Європи. Також окремий мурал буде присвячено славетному українському композитору Миколі Леонтовичу та його знаменитому на весь світ «Щедрику», який був написаний саме у Тульчині.

 

Експозиційний проект просторових світлових інсталяцій «Дивина». Грандіозні флюроарт об’єкти будуть встановлені на площі 200 квадратних метрів.

 

Зона публічної освіти та відпочинку «Університет резиденції», де будуть проходити цікаві мистецькі лекції, презентації та майстер-класи.

 

Після проведення конкурсу на створення креативних просторових об’єктів та міської скульптури на тему мелодії Миколи Леонтовича «Щедрик» 8 червня відбудеться урочисте встановлення та відкриття пам’ятника «Мелодії «Щедрик».

 

Мурали та арт-резиденція «Леонтович Арт-Квартал»

Завдяки цьому проекту сірі стіни тульчинських будинків, що розташовані у кварталі поблизу Палацу Потоцьких і пов’язані з життям та творчістю Миколи Леонтовича, будуть  перетворені на галерею зображень розкішних європейських оперних театрів: Віденської, Римської, Паризької, Берлінської , Одеської опер.

Крім естетичної краси, який отримає центральний квартал міста, це будуть популярні фотозони для всіх мешканців та гостей Тульчина.

За попередніми підрахунками, при такій динаміці зміни привабливості міста і насичення Тульчина цікавими культурними «родзинками», за рік може додатися до 40 тисяч туристів. А це у свою чергу переорієнтує економіку міста, надавши потужний імпульс для розвитку середнього та малого бізнесу, налагодження інфраструктури, стрімкого розвитку готельного бізнесу.

Працювати над муралами запрошені найкращі художники закордону та України. Свою участь у проекті підтвердили Артур Вабік із Кракова, Збінек Лінгарт та Іво Наврат з Праги. Також тривають перемовини з митцями Литви, Німеччини та Австрії.

Планується, що над створенням одного муралу протягом 10-15 днів будуть працювати 3-5 художників, у кожного з яких будуть свої асистенти.

Перед нанесенням малюнку кожну стіну будуть готувати, адже деякі з них покриті ще старою радянською плиткою, тому потребують нанесення спеціальної надміцної ґрунтовки кварц.

Для максимально точної передачі архітектурних форм театрів будуть використовуватись технології мультимедійного обладнання.

Після розробки художником ескізу, вночі за допомогою проектора буде виставлятися графічне зображення на стіну і проводитись відповідне корегування масштабування. А вже вдень художники за допомогою фарб (спеціальних аерозолів та фасадних фарб) будуть наносити кольорове зображення.      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер