Банер
Банер
Loading...

На Вінниччині лікування від гепатиту отримує менше половини хворих

  В Інституті аналітики та адвокації дослідили чи доступні українцям ліки від  вірусного гепатиту С. У Вінницькій області необхідні препарати отримали менше половини хворих. Хоча за  аналітичним розрахунком середня забезпеченість ліками має бути майже в 5 разів більшою від необхідного.

(Картинка: Показники захворюваності та лікування хворих на ВГС. Вінниччина)

У 2016 році в регіоні зареєстрували 1 423 інфікованих осіб. З них третина потребувала противірусного лікування. Фактично допомогу отримали 228 людей.

Лікування від гепатиту С забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках.

У 2016 році фінансова потреба регіону становила 1,75 млн. грн. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Тоді як держава виділила менше коштів – 1,24 млн. грн. Слід враховувати, що всі поставки ліків відбувалися з річним запізненням. Це створює складність для точного аналізу. За наданою інформацією Вінниччина повністю забезпечена препаратом Софосбувір, з яким пов’язують 95% виліковності хвороби. В Україні його зареєстрували 2015 року. Поступово Софосбувір витісняє застарілі медикаменти.

За розрахунками спеціалістів Вінницька область мала бути забезпечена ліками на 539%. Але фактично противірусне лікування отримали 44 пацієнта з 100. Спеціалісти вважають, що така невідповідність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року.

 (Картинка: Показники середньої забезпеченості. Вінниччина)

Подробиці дослідження за посиланням.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер