Банер
Банер
Loading...

У фіскальній службі Вінниччини обговорювали земельний податок

  Незважаючи на чисельні роз’яснення, які фіскальна служба Вінниччини регулярно оприлюднює через місцеві ЗМІ, питання нарахування та сплати податку на землю мешканцями міста Вінниця і нині залишається актуальною темою для обговорення.

  Днями до Головного управління ДФС у Вінницькій області завітали голова правління «Автомайдан Вінниччина» Таїсія Гайда, депутат Вінницької обласної ради Андрій Ковальов, депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко та журналіст медіа-корпорації «RIA» Валерій Чудновський. Вони звернулися до податківців, щоб обговорити цьогорічні особливості нарахування та сплати земельного податку. Спілкувалися з гостями представники ДФС на чолі із заступником голови податкової служби області Ігорем Бондарем.

  Йшлося, зокрема, про механізм нарахування податку на землю, про коло платників цього податку, про пільгові категорії громадян тощо. Утім найгарячішою для обговорення темою стало питання податку на землю для жителів обласного центру, ставка якого цьогоріч, за рішенням депутатського корпусу Вінницької міської ради, зросла вдесятеро. 

  Зі свого боку Ігор Бондар нагадав присутнім, що фіскальна служби лише адмініструє податок на землю. Тобто, нараховує його, зважаючи на нормативно-грошову оцінку землі, за ставками, які встановлюють органи місцевого самоврядування, формує податкові повідомлення-рішення про сплату, які надсилає платникам, враховує законодавчі пільги громадян, контролює повноту та своєчасність сплати нарахованого податку тощо.

  А от зменшувати вже прийняту ставку податку можуть винятково самоврядці. Утім, відповідно до норм Податкового кодексу України, таку зміну, наприклад на 2020 рік, потрібно було вирішити до 01 липня нинішнього року.

  Принагідно Ігор Бондар наголосив, що пільгові категорії платників земельного податку, а саме : інваліди першої і другої групи, громадяни, які виховують трьох і більше дітей до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія закону про статус ветеранів війни; постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС, які все ж отримали повідомлення про сплату податку, мають звернутися до Вінницького управління ГУ ДФС у Вінницькій області (м. Вінниця вул. Костянтина Василенка, буд, 21) та надати документи, які засвідчують їхні пільги.

  Додамо, що за консультацією мешканці Вінниці можуть звертатись за телефонами (0432)46-04-04 та (0432)55-67-04. 

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер