Банер
Банер
Loading...

До уваги СПД - фізичних осіб

Вінницьке управління  ГУ ДПС у Вінницькій області  нагадує підприємцям-фізичним особам, що відповідно до вимог Закону України від 8 липня 2010 року
№ 2464-VI ˮПро збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняˮ, з 1 січня 2017 року  самозайняті особи всіх систем оподаткування   зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від того чи отримувався дохід від підприємницької діяльності чи ні.

 У разі, якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний сплатити суму єдиного внеску в розмірі не менше  мінімального страхового внеску (у 2017 році - 704 грн., у 2018 році – 819,06 грн., у 2019 році – 918,06 грн., у 2020 році- 1039, 06 грн.).

 За порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність: штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум та  нарахування пені з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день  прострочення платежу. 

Важливо пам’ятати, що нарахування та зобов’язання щодо сплати єдиного внеску  зупиняється  тільки у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи у державного реєстратора.

При цьому, термін давності щодо стягнення сум недоїмки з цього платежу, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

До речі, приватним підприємцям – боржникам варто пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно такої особи, а це ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Крім цього, до такого боржника можуть застосовуватись заходи тимчасових обмежень у праві виїзду за межі країни.

Необхідно зауважити, що чинним законодавством України встановлено: ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати цього платежу виконуються першочергово і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім виплати заробітної плати.

Нагадаємо, що сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Це – виплати для кожного на випадок безробіття, компенсація від нещасних випадків чи професійних захворювань та  пенсійне забезпечення.      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер