Банер
Банер
Loading...

Вінниччина: у керівному складі ТВК найбільше представництво має «Слуга народу»

Як відомо, на 25 жовтня поточного року в Україні призначено чергові місцеві вибори. Для забезпечення виборчого процесу ЦВК, врахувавши результати жеребкування, 10 серпня утворила та сформувала на території України 532 обласних, районних та міських територіальних виборчих комісії. Зокрема, у Вінницькій області утворено 25 територіальних виборчих комісій: 1 – обласна, 6 – районних та 18 міських, у складі яких по 18 осіб. До складу сформованих на Вінниччині ТВК увійшли представники 24 політичних партій.

Загалом до складу територіальних виборчих комісій області увійшло 450 членів від різних політичних партій. До керівного складу комісій увійшло 75 осіб. Найбільше в ТВК представлена політична партія «Слуга народу». Від неї до керівного складу ТВК увійшли 15 представників.

По 9 представників у керівному складі комісій мають політичні партії «Європейська Солідарність» та «Голос». Від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» до керівного складу ТВК увійшло 7 представників; 6 представників – від політичної партії «За майбутнє»; 5 представників у складі ТВК від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»; 3 – від партії «Солідарність жінок України».

По 2 представники у керівництві ТВК області мають політичні партії Вінницька Європейська Стратегія, «Справедливість», «Блок Володимира Сальдо», «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Володимира Кличка».

Також по одному представнику від політичних партій Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Партія промисловців і підприємців України, «Сила і Честь», Народно-Демократичної партії, Радикальної партії Олега Ляшка, політичної партії «Команда Дніпра», партій «Справа», «Об’єднання «Самопоміч», «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», «Перемога Пальчевського», «Громадський рух «Спільна справа», «Рідний дім», Рух нових сил Михайла Саакашвілі.

Згідно статті 203 Виборчого кодексу України, подання кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій можуть вносити обласні, районні, міські організації політичних партій, а у разі їх відсутності у структурі відповідної політичної партії – подання робить обласна організація цієї політичної партії. Такі подання вносяться не раніше, ніж за 90, та не пізніш, як за 80 днів до дня чергових виборів. Це означає, що в період з 27 липня до 5 серпня включно політичні партії мали можливість подати свої кандидатури до складу ТВК.

До 10 серпня включно ЦВК формувала склад обласних, районних, міських виборчих комісій, оскільки вони мають бути утворені не пізніше, як за 75 днів до дня чергових виборів.

Також ОПОРА нагадує, що відповідно до статті 192 Виборчого кодексу України місцеві вибори будуть відбуватись за двома виборчими системами, основним критерієм при цьому є кількість виборців. Відповідно до цієї статті, в громадах, де зареєстровано менше 10 тисяч виборців, вибори депутатів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади. А в громадах із кількістю виборців 10 тисяч осіб і більше вибори депутатів відбудуться за системою пропорційного представництва з відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

Згідно з частиною 5 статті 192 Виборчого кодексу виборча система, за якою проводяться вибори депутатів, визначається, виходячи з кількості виборців станом на перший день місяця, що передує місяцю, в якому розпочинається виборчий процес. Інформація про кількість виборців та про виборчу систему оприлюднюється Центральною виборчою комісією на її офіційному вебсайті не пізніше, ніж за п'ять днів до дня початку виборчого процесу.[1] 

Поставимо так як в Кодексі: виборча система, за якою проводяться вибори депутатів міської, сільської, селищної ради та міського голови, визначається виходячи із кількості виборців, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, станом на перший день місяця, що передує місяцю, в якому розпочинається виборчий процес з відповідних місцевих виборів.      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер