Банер
Банер
Loading...

ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ. ПІСЛЯМОВА…

35 років минає з дня, коли 26 квітня о 1 год. 23 хв. 40 сек. на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, який сколихнув увесь світ. Це була екологічна катастрофа світового масштабу, що позначилася на природному середовищі і здоров’ї людей. Саме цій трагічній події та вшануванню її ліквідаторів приурочена дана виставка, презентація якої відбудеться 23 квітня об 11:00 в малій виставковій залі музею.

 Майже 6000 вінничан брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Усі вони працювали як на об’єктах самої станції, так і в радіусі 30-ти кілометрів навколо неї, на забруднених територіях Київської та Житомирської областей. Понад 3000 осіб були призвані військкоматами області. Першими прийняли бій з невидимим ворогом пожежники, правоохоронці, військові.

 З-поміж вінничан, які працювали на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, були працівники Державтоінспекції області, перша група з яких, у складі 25 осіб, виїхали з Вінниці до місця аварії в ніч з 1 на 2 травня 1986 р.

 Відповідно до наказу МВС України для надання допомоги у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на 22 травня 1986 р. був сформований та вирушив до оперативно-режимної зони ЧАЕС зведений загін співробітників відділу пожежної охорони УВС, відділень та інспекцій Державного пожежного нагляду районного відділу внутрішніх справ районів області, воєнізованої пожежної охорони Вінниччини, а також штаб сил та засобів протипожежної служби.

 Для дезактивації території був сформований хімбатальйон з військовозобов’язаних запасу, основним завданням якого було очищення території від шкідливих речовин. На забрудненій території також проводилися будівельні роботи, в яких брали участь вінничани. Зокрема, розширення дороги від Зеленого Мису до Чорнобиля проводили працівники тресту «Вінницяшляхбуд». Будівельні роботи виконували працівники управління механізації дорожнього будівництва № 6 та ШБУ № 18. Самовіддано працювали й медик та їм, щонайстрашніше, заборонялося казати правду про справжню небезпеку.

 На виставці «Чорнобильська трагедія. Післямова…» представлені матеріали із фондової колекції музею, що висвітлюють ці події. Їх основу складають матеріали, надані вінничанами-ліквідаторами – це фотоматеріали, відзняті на території ЧАЕС та в зоні відчуження у 1980-х рр., особисті речі ліквідаторів, прилади для вимірювання рівня радіації, книги, буклети, документи. Особливу цінність становлять матеріали, передані в останні роки ліквідатором, головою міської організації «Союз Чорнобиль України» Ястремським Михайлом Микитовичем, з-поміж них понад 30 світлин, відзнятих в забрудненій зоні та фотоапарат, яким було зроблено ці фото. Експонуються понад 50 світлин, переданих ліквідатором Проценком Валерієм Яковичем, на яких відображено проведення будівельних робіт на дорозі Чорнобиль – Зелений Мис працівниками тресту «Вінницяшляхбуд». На виставці також представлено експонати, передані родинами померлих ліквідаторів Харченка Миколи Максимовича, Стемпіня Валентина Івановича, Сафронова Констянтина Миколайовича, Струтинського Валерія Станіславовича та ін. Останнє надходження до музею – комплекс, переданий обласною громадською організація інвалідів «Союз Чорнобиль України»: дозиметри та комплект обмундирування. Також виставка розповідає про діяльність чорнобильських громадських організацій Вінниччини.

 

Виставка працюватиме до 16 травня. Матеріали виставки будуть представлені в майбутній експозиції «Музею Мужніх».      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер