Банер
Банер
Loading...

На Ладижинській ТЕС запрацював підводний дрон

На ДТЕК Ладижинській ТЕС почали обстежувати гідротехнічні споруди за допомогою підводного дрона. Новітній підводний дрон Chasing M2 використовується для більш швидких і точних вимірів. За його допомогою провели діагностику на Береговій насосній станції Ладижинської ТЕС.

ДТЕК Енерго – лідер цифрової трансформації, що інвестує у нові технології та інновації. Дроном Chasing M2 керували пілоти внутрішнього ремонтного підрядника «Інтеренергосервіс». Обстежили дно ковшу глибинного водозабору на Береговій насосній станції Ладижинської ТЕС.  

«Для проведення подібного обстеження необхідно залучати професійних водолазів. А це значні фінансові та часові витрати. Тому використання дрону – чудовий альтернативний спосіб, який допомагає як і обстежити дно, так і отримати точні виміри глибини й інформацію про стан гідроспоруд. А це, своєю чергою, дозволить виявляти та усувати недоліки на тому етапі, коли пошкодження ще незначне та не призвело до критичної ситуації. Наступним нашим кроком буде планування очисних та ремонтних робіт, заміну загороджувальних сіток, що в сукупності підвищить ефективність насосів», – коментує Ігор Снєгін, директор Ладижинської ТЕС.

Завдяки тому, що підводний дрон оснащений професійною відеокамерою, потужним світлом та лазерним вимірювальним обладнанням, енергетикам вдалося отримати якісну картинку дна й визначили обсяги та локації донних відкладень. Оскільки вода прямо подається з водосховища, то з часом дно замулюється піском, сміттям, рештками рослин й риб. А отже необхідно час від часу проводити очисні процедури.

«Використання дронів робить нашу роботу більш ефективною, бо є місця, куди людина фізично не може дістати. Ми бачимо всі дефекти гідроспоруд та сміття, яке пізніше попадає в конденсатор. Дронами це робити набагато швидше та безпечніше, ще й без прив'язки до пори року», – розповідає Євген Пасько, головний фахівець з ремонту енергомеханічного устаткування, Інтеренергосервіс.

Застосування підводних дронів для діагностики гідротехнічних споруд активно використовується у компанії. Обстеження за допомогою дрону допомагає швидко виявляти недоліки й отримувати чіткіші виміри, ніж за традиційних оглядів водолазами. Людський фактор мінімальний, виконання роботи оперативніше та безпечніше, а отже по-справжньому ефективне.      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер