Банер
Банер
Loading...

Головний напрямок курсу реформ - це підвищення автономності національних федерацій і переведення Міністерства на європейські стандарти роботи

На цьому наголосив Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов в ході прес-конференції, яка відбулася шостого лютого в конференц-залі облдержадміністрації.
Ігор Жданов зауважив, що проведення децентралізації не оминуло і сфери спорту. Так облдержадміністрації та органи місцевого самоврядування отримали більше прав та можливостей. Наразі відшліфовуються шляхи із фінансуванням. 


Торкаючись теми спорту, Міністр зазначив, що вдалося втримати основні параметри бюджету в тому числі у спорті вищих досягнень, оскільки 2015 рік - це рік ключовий, з точки зору підготовки олімпіади в Ріо-де-Жанейро, яка відбудеться в 2016 році. Він також наголосив, що не було скасовано премії спортсменам за перемоги на олімпіадах, Олімпійських іграх та чемпіонатах світу. 


Зокрема, нещодавно, Національна паралімпійська збірна України з зимових видів спорту повернулася з чемпіонату світу з лижних гонок та біатлону, що проходив в місті Кейбл (США). Ігор Жданов зазначив, що Україна має пишатися здобутками паралімпійців. Водночас він додав, що своїм особистим прикладом наші паралімпійці надихають поранених бійців.


На чемпіонаті світу з лижних гонок та біатлону паралімпійська збірна України у складі 14 спортсменів посіла високе 2-ге загальнокомандне місце серед 15 держав-учасниць. У доробку українців 30 здобутих медалей, серед яких 9 золотих, 11 срібних та 10 бронзових нагород.


Торкаючись теми масового спорту Міністр молоді та спорту України наголосив на тому, що його збереження стало пріоритетом: «Адже якщо діти не будуть займатися спортом є загроза відсутності корисного дитячого дозвілля. Це, в свою чергу, може призвести до появи шкідливих звичок дітей, та навіть підвищення криміногенної ситуації».


Ігор Жданов поінформував присутніх, що перед керівництвом місцевих органів влади постало завдання взяти під особистий контроль питання забезпечення фінансування тих 534 ДЮСШ, які раніше фінансувалися Фондом соціального страхування, а тепер передані на місцеві бюджети. «Тепер основне навантаження по утриманню спортивних шкіл лягає на місцеві бюджети, як і персональна відповідальність за їх збереження та функціонування на місцевих керівників. Адже більше повноважень, які передаються на місця в рамках політики децентралізації, означає і більшу відповідальність», - роз’яснив Ігор Жданов.


За його словами процес повного переходу ДЮСШ на місцеві бюджети вдало пройшов в трьох областях, а саме: Закарпатській, Тернопільській та Івано-Франківській.


«Найголовніше – зберегти кількість тренерів та дітей в даних спортивних школах. Це звісно, призведе до певного скорочення таких працівників, як директорів та бухгалтерів, або ж об’єднання деяких спортивних шкіл, проте це дасть змогу дітям продовжити свої тренування та в майбутньому досягти висот на спортивному поприщі», - наголосив урядовець.


Жданов окреслив низку реформ, що відбуваються в Міністерстві молоді та спорту України. Зокрема, відзначив про необхідність створення європейської системи взаємовідносин між національними федераціями і Міністерством, позбавивши його «неприродніх» функцій, та надання більших повноважень федераціям. "Адже, головний напрямок курсу реформ - це підвищення автономності національних федерацій і переведення Міністерства на європейські стандарти роботи з його функціоналом", - наголосив Міністр.


Окрім того, Міністерство молоді та спорту України підтримує необхідність ухвалення законопроекту щодо удосконалення окремих положень молодіжної політики та утворення молодіжних центрів.


Не оминув увагою Міністр загальнополітичну ситуацію, що склалась сьогодні в нашій державі. За словами Ігоря Жданова, ситуація в країні досить складна. Ми втрати 20% економіки в зв’язку з окупацією Криму та військовими діями в окупованих областях нашої країни. Для держави важливим було перенаправити серйозні фінансові ресурси в сферу безпеки і оборони. На національну безпеку оборони сукупні витрати становлять близько 90 млрд. грн. 


Наразі, за поданням Президента України та Уряду прийнято рішення встановити чисельність військовослужбовців приблизно 250 тис. чоловік, а для цього потрібен зовсім інший ресурс аніж той який виділявся в попередні роки, коли обороні держави приділяли мало уваги. 


Окрім того, в Україні спостерігається економічне падіння, зокрема: падіння ВВП, промислового виробництва. Воно обумовлене, в тому числі, і певними об’єктивними причинами. Не все так просто і в сфері валютного курсоутворення, на сьогодні спостерігається катастрофічне зменшення резервів.


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер