Банер
Банер
Loading...

Підведено підсумки виконання Угоди про взаємодію і співпрацю між обласною державною адміністрацією, обласною Радою та обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані

Сьогодні, 26 лютого, відбулася зустріч керівництва області з громадськими організаціями, які представляють інтереси воїнів-інтернаціоналістів Вінниччини. В ході зібрання, яке відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації – директора департаменту освіти і науки облдержадміінстрації Ігоря Івасюка,

підведено підсумки виконання угоди про взаємодію і співпрацю між облдержадміністрацією та обласною Радою із Вінницькою обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані, а також визначено пріоритети подальшої співпраці.


Варто зазначити, що угоду було підписано 24 січня 2012 року з метою посилення соціального захисту ветеранів - «афганців». Усвідомлюючи таку необхідність, керівництво області домовилося про спільні дії у вирішенні проблем цієї вразливої категорії та про співпрацю обласної влади з обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані.

Про питання Угоди, які вдалося вирішити, а які ні поінформував директор департаменту соціальної політики облдержадміністрації Анатолій Сопун. Він розповів про соціальну допомогу воїнам-інтернаціоналістам, їх медичне обслуговування, працевлаштування, оздоровлення, забезпечення транспортними послугами та житлом. 

Зокрема посадовець зауважив, що згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» воїни-інтернаціоналісти та сім’ї загиблих ветеранів війни в Афганістані користуються відповідними пільгами на житлово-комунальні послуги, послугами зв’язку, придбання твердого палива та скрапленого газу, проїзду в міському та приміському транспорті загального користування. Забезпечуються санаторно-курортними путівками, засобами пересування та протезно-ортопедичними виробами відповідно до чинного законодавства. В окремих районах області сім’ї загиблих (померлих) воїнів Афганців повністю звільнені від сплати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ.

Крім того, минулого року 972 ветеранам війни, в тому числі, воїнам-інтернаціоналістам, було здійснено зубопротезування за рахунок коштів обласного бюджету на суму 617,8 тис. гривень. У разі амбулаторного лікування ветерани війни в Афганістані забезпечуються лікарськими засобами за рецептами лікарів. Так, у 2014 році ветеранам війни в Афганістані виписано 1227 рецептів та видано ліків для амбулаторного лікування на суму 97,7 тис. грн. У Вінницькому обласному клінічному госпіталі для інвалідів Вітчизняної війни в 2014 році отримали стаціонарне лікування 415 афганців. В Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни (Циблі) – 62 афганці.


В усіх районах та містах області постійно проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни в Афганістані. У 2014 році шляхом залучення коштів різних джерел фінансування понад 1300 інвалідам війни, учасникам бойових дій в Афганістані та на території інших держав і членам їх сімей було надано грошової та натуральної допомоги майже на 270 тисяч гривень. Дещо, гірша ситуація із забезпеченням воїнів-афганців житлом та автомобілями.


« В 2013 році закуплено 2 квартири в м.Вінниця. Кошти на виконання програми «Забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів» у 2014 році не надходили. Не передбачені кошти на виконання цієї програми і нині. На обліку для забезпечення автомобілями в Департаменті соціальної політики облдержадміністрації перебуває 64 інваліда, які отримали поранення під час війни в Афганістані. Остання партія - 16 автомобілів, на Вінниччину надходило ще у 2013 році» - наголосив Анатолій Сопун. 

У своєму виступі голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин торкнувся наболілих проблем для воїнів-інтернаціоналістів. Він просив підтримки обласної влади з питань забезпечення додаткової пільги афганцям на компенсацію послуг ЖКГ та звільнення їх від податку на нерухомість, який почав діяти цьогоріч. Крім того, Петро Кирилішин повідомив, що регіональні перевізники відмовляються перевозити безкоштовно пільгові категорії, серед яких воїни-інтернаціоналісти. 

В свою чергу, заступника голови облдержадміністрації – директор департаменту освіти і науки Ігор Івасюк дав доручення відповідним структурам вивчити ситуацію щодо пільгового проїзду у громадському транспорті та усунути проблеми. 

За підсумками цієї зустрічі будуть сформовані доручення, де детально будуть виписані усі озвучені пункти для поліпшення життя та вирішення нагальних проблем людей цієї категорії.

«В дорученні керівникам районів та міст обласного значення буде вписано, аби при розробці порядку сплати податку на житлову нерухомість включити до числа пільгових категорій ветеранів війни в Афганістані. Також направимо місцевим керівникам, рекомендації щодо відшкодування доплати різниці за сплату комунальних послуг. Це актуально, тому що комунальні послуги найближчий час будуть суттєво зростати, а ми таким чином зможемо підтримати людей».

Під кінець зібрання було домовлено підготувати Угоду про взаємодію і співпрацю між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною Радою та Вінницькою обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані у новій редакції. Проект договору члени робочої групи мають представити у двотижневий термін.

Для довідки: 

В області проживає 2915 ветеранів війни в Афганістані з них: 496 інваліди війни, 2419 учасників бойових дій, які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані, а також 195 членів сімей загиблих ветеранів війни в Афганістані.


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер