Банер
Банер
Loading...

тижневий огляд «Інтернет-Вершки»


   Впевненою ходою ми з вами підійшли до першого маленького ювілею нашої передачі. Пропонуємо, разом з нами, переглянути п’ятий тижневий огляд «Інтернет-Вершків» - цікавих і актуальних, на наш погляд, публікацій, які ми зібрали для Вас в інтернет-просторі за тиждень… 

Генетики виявили походження нової хвороби пшениці в Бразилії - пірікуляріоз, яку визиває гриб-паразит Pyricularia oryzae. Раніше це захворювання було поширено тільки на рисі і інших злакових, але з 1985 року і на пшениці. Хвороба поширилася по всій Південній Америці, а 2016 її зафіксували в Азії. Що це за болячка, і як вона себе проявляє читайте у публікації на науковому сайті «Елементи»:

http://elementy.ru/novosti_nauki/433054/Genetiki_vyyasnili_proiskhozhdenie_novoy_bolezni_pshenitsy 

Ми вже давали акцент в наших попередніх передачах на  ефективність вирощування нішевих культур. На даний момент амарант є однією з найприбутковіших сільськогосподарських культур, які вирощуються в Україні, переважним чином у Київській, Львівській, Тернопільській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській областях. При середній врожайності 2 т/га дохідність з одного гектара складає 50 тис. грн, органічний амарант дорожчий на 25-30%. Публікацію, про основні переваги та недоліки вирощування амаранту, читайте на сайті СуперАгроном:

https://superagronom.com/news/4709-nazvano-klyuchovi-perevagi-ta-nedoliki-viroschuvannya-visokopributkovogo-amarantu

 Коли йдеться про впровадження покривних культур, не буває однозначних відповідей. Покривні культури слід розглядати як частину сівозміни, вважають симпатики цих культур. Ці культури допомагають фермерам знизити надлишок елементів живлення в грунті, зробити грунт здоровішим і контролювати ерозію. Ми розуміємо, що не все так просто, і матеріал, який пропонуємо почитати, буде цікавим тим, хто вже займається покривними культурами.  «Вплив висоти зрізу стерні на розвиток покривних культур» читайте на сайті СоілТек

http://www.soilteq.eu/uk/blog-uk/vpliv-visoti-zrizu-sterni-na-rozvitok-pokrivnih-kultur/

Зберігання насіння товарного олійного ріпаку (призначеного для подальшого отримання харчового рапсового масла) - процес більш складний, ніж зберігання зерна злакових культур (пшениці, ячменю і кукурудзи), оскільки насіння ріпаку дуже сприйнятливі до погіршення якості і в процесі їх зберігання складніше контролювати шкідників. «Особливості зберігання насіння олійного ріпаку» за редакцією Олексія Орлова можна почитати на порталі журналу «Агроном»:

https://agronom.com.ua/osobennosty-hranenyya-semyan-maslychnogo-rapsa/  

 І, знову про ріпак! Світовим лідером з вирощування ріпаку є Канада. А в межах Канади основний ареал вирощування цієї культури - Західна Канада: три провінції, до речі, густо заселені вихідцями з України,

у зв'язку з тим, що тут переселенці знаходили природні умови, більш-менш близькі до рідних. Отже, якщо у кого і переймати досвід вирощування ріпаку, то в першу чергу - у Канади, вирішили в журналі «Пропозиція»! Публікацію під назвою: «Підготовка ґрунту під вирощування ріпаку: досвід Канади - світового лідера», можна прочитати на порталі журналу «Пропозиція»

https://propozitsiya.com/podgotovka-pochvy-pod-vyrashchivanie-rapsa-opyt-kanady-mirovogo-lidera  

За традицією нашої передачі, заключний матеріал стосується важливих проблем в агросекторі України.     Відрахування роялті та наведення ладу у цій царині досі є одним із болючих для  вітчизняних селекціонерів та виробників насіння. Державні органи не надто горять брати це питання на контроль, а тим часом кошти, які могли б піти на розвиток науки, даремно витрачаються.   Публікація журналіста Ірини Глотовой на порталі АграВері «Несплачене роялті: як і чому селекціонери втрачають кошти на розвиток науки» дає можливість побачити проблему ширше.

http://agravery.com/uk/posts/show/nesplacene-roalti-ak-i-comu-selekcioneri-vtracaut-kosti-na-rozvitok-nauki#disqus_thread 

Починається серпень, останній місяць літа. Ми бажаємо всім гарного настрою і можливості відпочити разом з нашим оглядом «Інтернет-Вершки»! Як завжди, посилання на всі публікації огляду, ви зможете знайти в опису цієї передачі.

 

 

 

 

 
      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер